Ezen a héten a Noách című hetiszakaszt olvassuk fel a Tórából. Az előző szakaszban olvastuk, hogy I-ten megbánta, hogy megteremtette az embert:
„És látta az Örökkévaló, hogy nagy az ember gonoszsága a földön és hogy szíve gondolatjainak minden hajlama csak gonosz egész nap. Akkor megbánta az Örökkévaló, hogy alkotta az embert a földön és bánkódott szívében; és mondta az Örökkévaló: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a föld színéről, embertől baromig, csúszómászóig és az ég madaráig, mert megbántam, hogy alkottam. Noé pedig kegyet talált az Örökkévaló szemeiben”. (1Móz. 6. 5-8.)
I-ten özönvízzel akarja elpusztítani a Földet, minden élőlényével egyetemben. Azaz, csupán egyetlen ember létezik a földön, aki érdemes a szeretetére, ő Noé. Általa nem pusztul el véglegesen a Föld. A héber betűknek számértékük is van. Noé, héberül Noách. Két betűből áll: Nun és Chet. A Nun számértéke 50, a Chet betűé pedig 8. Tehát, a Noách név számértéke 58. Amennyiben összeadjuk a 8-at és az 5-öt, 13-at kapunk. A 13- as, kivételes szám. Az áhává szónak, mely szeretetet jelent, ugyancsak 13 a számértéke. I-ten nem azért teremtette meg a világot, az embert, a számtalan állatot és növényt, hogy
aztán elpusztítsa. Az ember oly mélyre süllyedt bűnösségében, hogy az Ö-való már „megbánta”, hogy megteremtette az embert. Az embert, melyet a maga hasonlatosságára alkotott, és aki miatt létrehozta a csodálatos természetet. Miután látta, hogy mivé lett az ember, hirtelen fellobbant haragjában mondta Noénak, hogy véget vet minden teremtményének. Azonban I-ten szeretete határtalan teremtményei iránt és a világot egyáltalán nem akarta megsemmisíteni. A Tóra többek között tanítja is az embert. A vízözön történetének is ez az egyik célja. Arra tanít, hogy a hirtelen harag rossz
tanácsadó, hogy az ember uralkodjon indulatain, gondolja át, hogy tettének mi lesz a következménye, és csak miután megfontolta, tegye azt meg. Az özönvíz után az Ö-való örök szövetséget kötött Noéval és az emberiséggel, melyben kijelentette, hogy soha nem fogja elpusztítani sem a világot, sem a teremtményeit. Ennek örök szimbólumaként helyezte I-ten a szivárványt az égre, melyre, ha az ember rátekint, szívét betölti az I-ten iránti hála és a szeretet érzése.
A szeretetnek óriási hatalma van. Még a világot is képes megmenteni…