Egy héttel halála után, születésének 104. évfordulóján, január 9-én helyezték örök nyugalomra Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornásznőt, a magyar és az izraeli, illetve a zsidó sport legendáját. Nem csak a Kozma utcai izraelita temető ravatalozója telt meg, de azon kívül is sokan álltak, kezükben egy-egy szál virággal, hogy elkísérjék utolsó útjára, s búcsút vegyenek a bajnoknőtől.
Keleti Ágnes a világ legidősebb élő olimpiai bajnoka, s Magyarország legtöbb (10) olimpiai érmét (5 arany, 3 ezüst, 2 bronz) szerző sportolója volt. Kemény és kedves, szókimondó, de rendre biztató, szigorú, de állandóan jókedvű.
Népszerűségét mutatta, ha kiment az utcára lépten-nyomon megállították, hogy egy közös fotót készítsenek vele. Most több százan jelentek meg a temetésén, hogy tiszteletüket tegyék, akadt, aki Lengyelországból buszozott ezért 18 órát, majd rögtön utazott vissza.
Több búcsbeszéd között felolvasták a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke Thomas Bach levelét is. a Búcsúzók közül kettőt emelnék ki, az Izraeli Olimpiai Bizottság részéről Yael Arad, Izrael első olimpiai érmese, aki a barcelonai olimpián (1992) szerzett ezüstöt, kiemelte, először egy tengerparton látta Keleti Ágnest, amint erőnléti és egyéb gyakorlatokat végzett, aztán később volt szerencséje többször is találkozniuk. Míg a bajnoknő fia, Bíró-Keleti Rafael a sok-sok közös élményből idézett fel számos érdekes képet, hogy a bajnoknő idős korában is mennyire fitt volt és mennyire szerette viccet, a kacagást… és meglepni környezetét.
A temetésen a szurkolók és különböző vezetők mellett több olimpiai bajnok is részt vett.